4-stjärniga hotell i Sao Lourenco

Hitta det bästa 4-stjärniga hotellet i Sao Lourenco för dina datum, efter pris eller preferens

Jämför erbjudanden för 4-stjärniga hotell från hundratals leverantörer, allt på ett och samma ställe

Håll utkik efter 4-stjärniga hotell i Sao Lourenco med fri avbokning eller utmärkta betyg

Pålitliga hotelleverantörer i Sao Lourenco

Se alla hotell i Sao Lourenco

Visa fler hotell

Hotell med 4 i Sao Lourenco: Frågor och svar

Medeltemperaturen i Sao Lourenco under mars är cirka 21°C. Den varmaste månaden är vanligtvis januari, med ett genomsnitt på 26°C. Den kallaste månaden är juni, med en genomsnittlig temperatur på 10°C. Den regnigaste månaden är januari, och det regnar oftast minst i juni.
Du kan alltid avboka eller ändra din hotellbokning om du behöver, men håll utkik efter hotell i Sao Lourenco med fri avbokning eller flexibla bokningsalternativ om du vill skydda dina pengar. Vissa hotell låter dig avboka och få dina pengar tillbaka om dina planer ändras.
Självklart – det billigaste hotellerbjudandet som vi hittat inom de närmaste sju dagarna är 131 SEK per natt. Om du behöver något inom de närmaste 24 timmarna har vi hittat ett ställe där du kan bo för 131 SEK per natt.
Det genomsnittliga priset på ett hotell under veckan är 450 SEK per natt, och det genomsnittliga priset på helgerna är 492 SEK. Sammantaget ser det ut som att den billigaste dagen att bo i Sao Lourenco kan vara söndag.
Närmaste flygplats till Sao Lourenco är Resende flygplats (REZ), som ligger 71.1 km från centrum.

Andra flygplatser inkluderar:

Varginha flygplats, som ligger 74.4 km från centrum.
Vi räknade lite på olika datum i vår kalender och fann att söndag är den billigaste dagen att bo i Sao Lourenco. Den dyraste dagen verkar vara torsdag
Det genomsnittliga priset för ett 3-stjärnigt hotell i Sao Lourenco är för närvarande runt 459 SEK per natt. Det billigaste 3-stjärniga hotellet vi hittade kostar 314 SEK per natt.
Det genomsnittliga priset för ett 4-stjärnigt hotell i Sao Lourenco är för närvarande runt 760 SEK per natt. Det billigaste 4-stjärniga hotellet vi hittade kostar 341 SEK per natt.
Den billigaste månaden att bo på hotell i Sao Lourenco är mars, med ett genomsnittspris på 432 SEK per natt. Den dyraste månaden är mars, då det genomsnittliga rumspriset kan stiga till 432 SEK per natt. De här genomsnittspriserna baseras på alla hotell vi har hittat – från vandrarhem till 5-stjärniga lyxhotell.
Gör dina morgonlängder på Grand Ville Hotel, Hotel Central Parque och Hotel Metrópole.
Om du är i Sao Lourenco med barn i släptåg kan du prova Casa Blanca Pousada Hotel, Pousada Mineira och VOA Hotel União.