15 Northside - 1BR Apartment - Allsopp&Allsopp

+ 43

Hitta det bästa hotellet i Dubai för dina datum, efter pris eller preferens

Jämför erbjudanden för 15 Northside - 1BR Apartment - Allsopp&Allsopp på hundratals webbplatser, på ett och samma ställe

Håll utkik efter erbjudanden med fri avbokning eller höga betyg

Jämför rum och priser

Vi jämför hundratals sajter för att ge dig de bästa erbjudandena
1 natt
AgodaBooking.comHotels.comTrip.comExpedia
Vi jämför hundratals sajter för att ge dig de bästa erbjudandena

Snabba fakta

Incheckning från
15:00
Utcheckning senast
12:00

Mer om 15 Northside - 1BR Apartment - Allsopp&Allsopp

15 Northside - 1BR Apartment - Allsopp&Allsopp

denna lägenhet ligger i Business Bay, ett område i Dubai. Dubai Mall och Mall of the Emirates kan vara värda ett besök om du har shopping på programmet, och den som föredrar att uppleva områdets vackra natur kan utforska Dubai Creek och Kite Beach. Du får inte missa Wild Wadi Water Park och Global Village. Denna lägenhet ligger i Dubai, så här finns massor att uppleva. Eftersom det finns en praktisk parkering under tak på området kan du antingen låta bilen stå och ta en kort promenad på fem minuter till Dubai Water Canal, eller köra den korta turen på 6 minuter till Dubai Mall. När du kommer tillbaka kan du varva ner vid utomhuspoolen eller ta något att dricka på den möblerade balkongen. Om du vill byta miljö en stund kan du komma in och dra nytta av tillgången till gratis wi-fi och digital-tv. Så snart du installerat dig här kommer du att upptäcka att det finns luftkonditionering och mörkläggningsgardiner. Bland badrumsbekvämligheterna hittar du hårtork, handdukar och tofflor. Köket är utrustat med ugn, spishäll och stor kyl/frys, och du kan även hitta espressobryggare, vattenkokare och mikrovågsugn. Du behöver inte packa några extrakläder, eftersom det finns tvättmaskin/torktumlare.

Plats

15 Northside, business bay, Dubai, Förenade Arabemiraten|1,69 km från Burj Khalifa

Incheckning och utcheckning

Checka in från:

15:00

Checka ut före:

12:00

Bra att veta

Extrasängar

Kontakta hotellet för mer information om att lägga till extrasängar.

Spjälsäng

Kontakta hotellet för mer information om att lägga till en spjälsäng.

15 Northside - 1BR Apartment - Allsopp&Allsopp: Frågor och svar

Vi har ingen information om restauranger på 15 Northside - 1BR Apartment - Allsopp&Allsopp. Kontrollera med dem när du bokar.
På 15 Northside - 1BR Apartment - Allsopp&Allsopp kan du checka in från 15:00 och du måste checka ut innan 12:00.
Nej, det finns ingen parkering tillgänglig på 15 Northside - 1BR Apartment - Allsopp&Allsopp. Om du letar efter ett hotell med utrymme att parkera kan du enkelt filtrera efter boenden som har "Parkering" under "Bekvämligheter" i sökresultaten.
15 Northside - 1BR Apartment - Allsopp&Allsopp ligger 9.0 km från centrala Dubai.
15 Northside - 1BR Apartment - Allsopp&Allsopp ligger i Dubai, Förenade Arabemiraten och ligger 9.0 km från centrala Dubai.