Hotell i Olivais, Lissabon

Hitta det bästa hotellet i Olivais för dina datum, efter pris eller preferens

Jämför hotellerbjudanden från hundratals leverantörer, allt på ett och samma ställe

Håll utkik efter hotell i Olivais med fri avbokning eller utmärkta betyg

Pålitliga hotelleverantörer i Lissabon

Se alla hotell i Olivais

Visa fler hotell

Hotell i Olivais i Lissabon: Vanliga frågor

Du kan alltid avboka eller ändra din hotellbokning om du behöver, men håll utkik efter hotell i Olivais med fri avbokning eller flexibla bokningsalternativ om du vill skydda dina pengar. Vissa hotell låter dig avboka och få dina pengar tillbaka om dina planer ändras.
Självklart – det billigaste hotellerbjudandet som vi hittat inom de närmaste sju dagarna är 537 SEK per natt. Om du behöver något inom de närmaste 24 timmarna, har vi hittat ett ställe där du kan bo för 537 SEK per natt.
Det genomsnittliga priset på ett hotell under veckan är 1.457 SEK per natt och det genomsnittliga priset på helgerna är 1.560 SEK. Sammantaget ser det ut som den billigaste dagen att bo i Olivais kan vara torsdag.
Vi räknade lite på olika datum i vår kalender och fann att torsdag är den billigaste dagen att bo i Olivais. Den dyraste dagen verkar vara lördag.
Den billigaste månaden att bo i Olivais är februari, med ett genomsnittspris på 1.383 SEK per natt. Den dyraste månaden är september, när det genomsnittliga rumspriset kan stiga till 2.324 SEK per natt. De här genomsnittspriserna är baserade på alla hotell vi hittat – från vandrarhem till 5-stjärniga hotell.
Det genomsnittliga priset på ett hotell i mars är 1.491 SEK per natt, vilket är ungefär 23% lägre än resten av året.