Hotell i San-hsia

Hitta det bästa hotellet i San-hsia för dina datum, efter pris eller preferens

Jämför hotellerbjudanden från hundratals leverantörer, allt på ett och samma ställe

Håll utkik efter hotell i San-hsia med fri avbokning eller utmärkt betyg

Pålitliga hotelleverantörer i San-hsia

Se alla hotell i San-hsia

Visa fler hotell
På den här sidan visar vi preliminära priser för att hjälpa dig att välja bland en mängd olika alternativ. Priserna på denna sida är preliminära uppskattningar baserade på sökningar som gjorts av resenärer på Skyscanner, vilka kan komma att ändras.

Hittar du inte rätt hotell?

Sök bland alla tillgängliga hotell nära San-hsia. Hitta det som är rätt för dig.

Lyxresa eller budgetresa?

Oavsett om du är ute efter 5-stjärnig komfort eller något mer budgetvänligt, sköter vi sökningen så att du kan sova bekvämt under din vistelse i San-hsia.

Snabba fakta

Slappna av i vetskap om att du har koll innan du åker.
Högst betygsatta hotellNorth Country Motel – 5
Billigaste månad att bokaseptember
Genomsnittligt pris för 4-stjärniga hotell2.475 SEK per natt
Hitta erbjudanden om hotell, lägenheter, vandrarhem och annat boende i San-hsia med Skyscanner Hotels. Välj bland fler än {num_hotels} hotell i San-hsia för din bokning, eller jämför hotell nära populära sevärdheter, såsom Dabangen Forest, Queen Town och Yun Sen Waterfall. Letar du efter ett specifikt hotell i San-hsia? Ange bara namnet i sökrutan ovan.

Hitta billiga hotell i San-hsia: Vanliga frågor

Självklart – det billigaste hotellerbjudandet som vi hittat inom de närmaste sju dagarna är 484 SEK per natt. Om du behöver något inom de närmaste 24 timmarna har vi hittat ett ställe där du kan bo för 484 SEK per natt.
Det genomsnittliga priset på ett hotell under veckan är 944 SEK per natt, och det genomsnittliga priset på helgerna är 1.090 SEK. Sammantaget ser det ut som att den billigaste dagen att bo i San-hsia kan vara måndag.
Vi räknade lite på olika datum i vår kalender och fann att måndag är den billigaste dagen att bo i San-hsia. Den dyraste dagen verkar vara lördag
Det genomsnittliga priset för ett 4-stjärnigt hotell i San-hsia är för närvarande runt 1.925 SEK per natt. Det billigaste 4-stjärniga hotellet vi hittade kostar 1.375 SEK per natt.
Om du är i San-hsia med barn i släptåg kan du prova Healthy Residence, Cenetury Hotel Taoyuan och Guide Hotel-Taoyuan Fuxing.